Skupinu Litostroj povede Vladimír Štěpán

Česká energetická skupina Energo-Pro personálně posílila. Generálním ředitelem skupiny Litostroj Group, která tvoří průmyslové pilíř skupiny Energo-Pro, se stal Vladimír Štěpán (48). 

Vladimír Štěpán vystudoval strojní inženýrství na Vysokém učení technickém v Brně, titul MBA získal na Pfeiffer University v USA. První zkušenosti sbíral ve firmách Mostarez, Chepos Engineering a ABB Lummus Global. Od roku 2000 pak pracoval na různých manažerských pozicích ve společnosti Siemens, kde byl mimo jiné ředitelem brněnské firmy Siemens Industrial Turbomachinery. Loni dostal Vladimír Štěpán v rámci německého mateřského koncernu Siemens na starosti veškeré globální projekty parních turbín.

Je ženatý, rád se věnuje sportu a baví ho fotografování.

„Společnosti ve skupině Litostroj Group mají vysokou reputaci a profesionální kompetence v oblasti zařízení vodních turbín a elektráren. Moje cíle jsou dlouhodobý rozvoj společností ve skupině, zajištění profesionální péče o zákazníky a neposlední řadě i zvýšení konkurenceschopnosti všech našich společností,“ dodává ke svému novému angažmá Vladimír Štěpán.

V Litostroj Group má jako generální ředitel na starosti prodej, výrobu a realizaci projektů turbín pro vodní elektrárny. Ze své pozice bude dohlížet na ostatní společnosti spadající do skupiny Litostroj Group: český Litostroj Engineering, slovinský Litostroj Power, kanadský Litostroj Hydro, a také novou tureckou společnost Litostroj Turkey.